VESNA MIHELIČ – ŠAHOVSKA PRVAKINJA EU IN BALKANSKA PRVAKINJA

VESNA MIHELIČ

ŠAHOVSKA PRVAKINJA EU IN BALKANSKA PRVAKINJA

Kljub omejitvam in odpovedi večine tekmovanj, tudi letošnjih evropskih in svetovnih prvenstev v mladinskih kategorijah, pa šahovsko dogajanje še ni povsem zamrlo. V zadnjem obdobju se je ponovno nekajkrat izjemno izkazala devetošolka Vesna Mihelič.

Vesna je ob koncu poletja na Češkem postala prvakinja Evropske unije v kategoriji deklet do 14 let, med jesenskimi počitnicami pa se je udeležila še balkanskega spletnega prvenstva v pospešenem šahu, na katerem je prav tako slavila turnirsko zmago v isti starostni kategoriji.

Na že omenjenem balkanskem prvenstvu preko spleta sta med fanti do 12 let nastopila tudi sedmošolca Bine Markošek in Teo Cimperman, med katerima je bil tokrat uspešnejši Bine, ki je na koncu osvojil izvrstno peto mesto.

Iskrene čestitke.

Dostopnost