SLOVENSKA BRALNA ZNAČKA

Bralna značka se začne 17. septembra na dan zlatih knjig in konča 2. aprila na mednarodni dan knjig za otroke.

Spodaj so priporočilni seznami knjig za bralno značko (vendar lahko v dogovoru z mentorico prebereš tudi kakšno drugo knjigo, ki ni na seznamu). Lahko pa pokukaš tudi na zavihek Virtualna knjižnica. Tam so objavljene povezave do prosto dostopnih knjig v elektronski obliki, ki jih prav tako lahko prebereš za bralno značko. Uživajte v branju in se javite svojim mentoricam za bralno značko.

Učenci od 1. do 5. razreda o prebranih knjigah pripovedujejo svoji razredničarki, učenci od 6. do 9. razreda pa svoji učiteljici za slovenščino ali knjižničarki.

Seznami knjig po razredih:

1. razred

2. razred

3. razred

4. razred

5. razred

6. razred

7. razred

8. razred

9. razred

Dostopnost