PROSTOVOLJCI

Osnovna šola Nove Jarše organizira prostovoljsko delo, ki je namenjeno našim učencem na več področjih:

• za učno pomoč,
  • pomoč pri učenju slovenščine (učenci priseljenci),
  • premostitvi težav zaradi vrstniškega socialnega izključevanja,
  • motivaciji učencev za učenje,
  • premostitvi težav s pomanjkljivim občutkom lastne vrednosti,
  • premagovanju stiske zaradi tekmovalnosti in doživljanja neuspeha,
  • povečanju medsebojnega sočutja med učenci,
  • povezovanju med različnimi kulturnimi in jezikovnimi skupinami,
  • pomoči pri učenju nakopičene učne snovi zaradi daljše odsotnosti ipd.

Prostovoljci imajo organizirano mentorstvo, ki jih seznani z vsebino, potekom in strukturo dela. Mentorji so prostovoljcem dostopni za pomoč in vprašanja v času opravljanja prostovoljskega dela.

Prostovoljce se seznani z etičnim kodeksom.

• Lever, S. (ur.). Etični kodeks organiziranega prostovoljstva. Slovenska filantropija, 2020.

Šola in prostovoljec skleneta pisni dogovor o prostovoljskem delu. Pred sklenitvijo dogovora prostovoljec mora:

• opraviti uvodni razgovor z mentorjem in se seznaniti z delom ali opraviti usposabljanje,
  • podpisati dogovor o prostovoljskem delu.

Šola na željo prostovoljca izda pisno potrdilo o opravljenem prostovoljskem delu glede na določbe 24. člena ZProst.