Priznanji na 26. mednarodnem likovnem natečaju Kraj sprememb

Učenci naše šole so sodelovali na 26. mednarodnem likovnem natečaju »Kraj«, ki ga organizira OŠ Danila Lokarja Ajdovščina. Letošnja tema se je glasila Kraj sprememb.  

Strokovna komisija je pregledala 1382 likovnih del iz petih držav ter podelila zlata, srebrna in bronasta priznanja. Na razstavo je bilo izbranih 105 likovnih del iz petih držav. V kategoriji od 7. – 9. razreda so podelili 10 zlatih, 10 srebrnih in 14 bronastih priznanj. 

Veseli nas, da sta bila za svoji likovni deli nagrajena učenca naše šole:  

  • Nik Kovač (7. razred) je prejel bronasto priznanje.  
  • Dominik Podhraški (8. razred) je prejel zlato priznanje. 

Niku in Dominiku čestitamo!  

Zahvaljujemo se tudi preostalim sodelujočim učencem.   

Ob tem dodajamo spodbudo, ki se dotika vseh nas in se skriva v citatu, ki je bil zapisan v letošnjem razpisu natečaja:   

»Človeško življenje je kratko in brezmejno. Kraji in trenutki nas zaznamujejo za vedno; usmerjajo našo pot in določajo odnos do sveta./…/Vsak dan znova, ob vsakem podarjenem vdihu se naša bit odloči, kateremu vetru bomo dovolili, da bo polnil naša jadra.« 

Zato vam v krajih in trenutkih, v katerih živimo, želimo čim več spodbudnih sapic in ustvarjalnega prepiha.   

Katalog likovnih del si lahko ogledate na povezavi: https://www.os-ajdovscina.si/kraj-sprememb-a-place-of-change-2023/

(Citat iz razpisa natečaja objavljenega na spletni strani:
https://www.os-ajdovscina.si/files/2023/04/26.-mednarodni-likovni-natecaj-Kraj-2023.pdf, besedilo povzeto po dokumentarnem filmu: LEGACY, NOTRE HÉRITAGE / Francija / 2020 / Režija: Yann Arthus-Bertrand.)

Dostopnost