OBVESTILO O POTEKU NPZ 2022

Učenci 6. in 9. razredov boste letos nacionalno preverjanje znanja opravljali v naslednjih terminih:

4. 5. 2022, sreda – NPZ iz slovenščine za 6. in 9. razred,

6. 5. 2022, petek – NPZ iz matematike za 6. in 9. razred,

10. 5. 2022, torek – NPZ iz kemije za 9. razred,

10. 5. 2022, torek – NPZ iz angleščine za 6. razred.

Na dan izvedbe NPZ pridete v šolo ob 8.15.
Seznam učencev po posameznih skupinah in učilnicah bo pred začetkom pisanja objavljen na oglasi deski pri glavnem vhodu. V učilnice vstopate skupaj z nadzornim učiteljem ob 8.20
Opravljanje NPZ-ja se prične ob 8.30 in traja 60 minut.

Nacionalno preverjanje znanja, s katerim se preverjajo standardi znanja, določeni z učnim načrtom, je za učence 6. in 9. ra­zreda
obvezno.

Dosežki nacionalnega preverjanja znanja so dodatna in­formacija o znanju učencev.

Naknadnega roka nacionalnega preverjanja znanja v skladu s spremembo Zakona o osnovni šoli ni več.

Več informacij lahko pridobite s klikom na NPZ.