Mednarodni likovni natečaj in razstava

Na mednarodnem likovnem natečaju in razstavi VIŠKI LIKOVNI SALONČEK, ki ju že vrsto let pripravlja in organizira OŠ Vič iz Ljubljene, so sodelovali tudi učenci naše šole.

Natečaj je bil namenjen učencem od 1. do 9. razreda OŠ v Sloveniji in tujini. Sodelovalo je 5 držav (Slovenija, Hrvaška, Madžarska, Jordanija, Slovaška). Izdelke je pregledala strokovna žirija, na slavnostni otvoritvi so podelili nagrade.

Med najboljšimi tremi izdelki  v starostni kategoriji 6 – 9 let je bilo izbrano likovno delo učenca Marka Goričanca (1. a).

NAGRAJENCU MARKU ISKRENE ČESTITKE!

S svojimi izdelki na mednarodni razstavi sodelujejo:

• učenci 1. a –  Mark Goričanec, Jon Mišič, Danaja Morela, Trik Delić, Aylan Ali Čordić, Filip Ljuboja;
  • učenci 5. c – Alina Erveš, Tea Krajnjanović, Teodor Marković, Janja Tisaj, Andrej Topić;
  • učenke 8. razreda – Maja Horvat, Binas Redjeposka, Lara Beganović, Olja Petković, Anouk Isa Poljak.

Pohvala vsem sodelujočim!

Razstava poteka na OŠ VIČ (Abramova ulica 26, Ljubljana) in sicer od 23. maja do 1. junija 2023, ogled je možen ob delavnikih med 8. in 17. uro.

Lepo povabljeni k ogledu.

Zapisali mentorici: Kristina Božič in Martina Zrinski