JESENSKI POČITNIŠKI ZOTKINI DNEVI ODPRTIH VRAT

V času jesenskih počitnic, v čertek, 3. 11., in petek, 4. 11., Zveza za tehnično kulturo Slovenije pripravlja pestro dogajanje

Zotkini dnevi odprtih vrat

Pripravljena imajo različna predavanja in delavnice, vse je povezano s temami, ki jih pokrivajo na Zotki in seveda zanimivo za učence, dijake, učitelje, mentorje in kogarkoli, ki jih zanimata naravoslovje in tehnika.

Predavanja in delavnice bodo potekale preko konferenčnega sistema Zoom. Na vsak dogodek lahko sprejmemmo 300 poslušalcev, prednost bodo imeli prej prijavljeni. Povezavo do predavanj bomo poslali prijavljenim na dan predavanj ob 8:30. Udeležba je brezplačna. Povezava do prijavnega obrazca je TUKAJ.

Napovedujemo naslednja predavanja in delavnice:

četrtek, 3. november 2022

9:00 – 10:00     Daniel Eyer in Klemen Banko: Izdelava preproste tristrunske kitare in drugih inštrumentov – predstavitev delavnice

10:30 – 11:30   Domen Vaupotič: Skrivnostni genomi izumrlih človečnjakov – Nobelova nagrada za fiziologijo ali medicino 2022

12:00 – 13:00   dr. Aleš Berkopec: Teleskop James Webb in Lagrangeeva točka L2

13:30 – 14:30   dr. Iztok Bončina: 100-letnica odkritja grobnice faraona Tutankamona

petek, 4. november 2022

10:30 – 11:30   Gabrijela Hladnik: Sudoku – logična delavnica

12:00 – 13:00   Jon Judež: Planeti okoli drugih zvezd

Aktivnosti po počitnicah

Za šolarje in dijake imajo po počitnicah pripravljene tedenske delavnice, ki bodo potekale na daljavo, da se jih bo lahko udeležilo čim več mladih iz vse Slovenije:

Uporaba matematike s primeri iz naravoslovja – tedenske delavnice 2022 – 2023Spletna srečanja od novembra 2022 dalje srednješolci in starejši osnovnošolci