TRETJI DAN ŠOLE V NARAVI, 4. a in 4. c

Murska Sobota, 16. 10. 2019

Danes pa smo tudi mi, učenci 4. c, obiskali muzej v Murski Soboti. Na začetku smo videli 2000 let stare posode iz gline, stekla in neke kovinske predmete. Všeč nam je bila tudi zelo lepo okrašena soba z lončeno pečjo. Na steni je viselo veliko orožja in posoda za smodnik. Posoda iz prave slonove noge je plemičem služila za odlaganje sprehajalne palice. No, za konec pa še dve vprašanji za vas:

  1. Kaj je to cimprača?
  2. Kako rečemo glineni ptičici, s katero živižgamo (fučkamo)?

Ne veste? Vam povemo, ko pridemo domov!

Luka in Inas, 4. c

UPORABNE POVEZAVE

Preberite še …

PODARI OBLEKO, POSADI SMREKO!

Vabimo vas, da se pridružite projektu PODARI OBLEKO, POSADI SMREKO! Z vašo pomočjo bomo v sredo, 27. 3. 2024 od 7. do 17. ure, pri ograjenem igrišču (enako kot za zbiralno akcijo starega papirja), zbirali stara oblačila.

Šolski idejni natečaj “Krive so čebele”

V okviru Erasmus + projekta, lepo vabljeni na šolski ustvarjalni natečaj “Krive so čebele – čas je za igro”, kjer bomo izbirali ideje za družabno (talno) igro na šolskem igrišču, v okviru postavitve čebelje senzorne poti.

Dostopnost