TRETJI DAN ŠOLE V NARAVI, 4. a in 4. c

Murska Sobota, 16. 10. 2019

Danes pa smo tudi mi, učenci 4. c, obiskali muzej v Murski Soboti. Na začetku smo videli 2000 let stare posode iz gline, stekla in neke kovinske predmete. Všeč nam je bila tudi zelo lepo okrašena soba z lončeno pečjo. Na steni je viselo veliko orožja in posoda za smodnik. Posoda iz prave slonove noge je plemičem služila za odlaganje sprehajalne palice. No, za konec pa še dve vprašanji za vas:

  1. Kaj je to cimprača?
  2. Kako rečemo glineni ptičici, s katero živižgamo (fučkamo)?

Ne veste? Vam povemo, ko pridemo domov!

Luka in Inas, 4. c

UPORABNE POVEZAVE

Preberite še …

Razpored popravnih izpitov v jesenskem roku

Dragi učenci,

na pedagoški konferenci v sredo, 3.7.2024 smo sprejeli sklep o razporedu popravnih izpitov v jesenskem izpitnem roku. Popravne izpite bo mogoče opravljati od torka, 27. 8. 2024, do petka, 30. 8. 2024 po naslednjem razporedu..

Dostopnost