ŠOLSKA SVETOVALNA SLUŽBA

Strokovno delo svetovanja na šoli opravljata socialna delavka Kaja Đorđević in socialna pedagoginja Blažka Rupnik, enkrat tedensko pa tudi specialna pedagoginja Nika Lekić.

Dodatno strokovno pomoč izvajajo specialno rehabilitacijske pedagoginje Špela Kuhar, Nika Lekić, Tamara Gnilšek, Urška Grubelnik, Nataša Malin Jurjec, inkluzivna pedagoginja Jelena Simić in socialna pedagoginja Marija Trontelj. Individualno in skupinsko pomoč izvaja pedagoginja IrenaČuk.

Področja dela šolske svetovalne službe:
Delo z učenci: individualno svetovanje, delo z učenci v manjših skupinah, reševanje aktualnih problemov na področju vedenjske problematike, vpis in spremljanje šolskih novincev, poklicno svetovanje, reševanje psihosocialne problematike, vodenje in koordinacija dela z otroki s posebnimi potrebami, reševanje vrstniških sporov.

Delo s starši: predavanja za starše, pogovori, intervencijski posveti, individualno svetovanje.

Sodelovanje z učitelji in vodstvom šole: koordinacija in usmerjanje sodobnih pristopov na področju dela z otroki s posebnimi potrebami, timsko delo znotraj strokovnih timov ob učni in vedenjski problematiki v oddelku, sodelovanje z razredniki, individualno svetovanje, organizacija strokovnega izobraževanja.

Sodelovanje z zunanjimi institucijami: s strokovnimi komisijami, Zavodom za šolstvo – komisijo za usmerjanje otrok s posebnimi potrebami, s Svetovalnim centrom za otroke, mladostnike in starše, Zdravstvenimi domovi – CDZ, Zavodom RS za zaposlovanje, Zvezo prijateljev mladine, s fakultetami, z vrtci in s šolami.

Vodenje delovnih nalog: koordinacija dela timov za otroke s posebnimi potrebami, poudarek na individualiziranih načrtih dela, individualizaciji in diferenciaciji pri pouku, poklicno usmerjanje ter reševanje socialne problematike, vodenje kriznih timov, mediacija, nadarjeni učenci.

Poklicno svetovanje v 9. razredu: anketiranje, individualni razgovori, sodelovanje z drugimi institucijami, izvedba vpisa v srednje šole, roditeljski sestanki, svetovanje staršem, organizacija poklicne tržnice.

Organizacija predavanj in delavnic za učence, njihove starše in učitelje na različne teme s področja medosebnih odnosov, vedenja ter problemov zasvojenosti. Posebno pozornost bomo posvetili zaznavanju, prepoznavanju in preprečevanju vseh oblik nasilnega vedenja pri učencih.

Dostopnost