Ronaldo ali Messi?

Ronaldo ali Messi? Večno vprašanje, kateri je boljši? Preverili smo, kaj o tem menijo učenci OŠNJ.

Cristiano Ronaldo velja za enega najboljših nogometašev na svetu. Rodil se je 5. februarja 1985 (38 let) v Funchalu na Portugalskem. S svojo višino 187 cm trenutno igra v Portugalski reprezentanci in kot napadalec za Arabski klub AlNassr. Število golov, ki jih je dosegel, znaša 857 in ima pogodbo s klubom AlNassr do poletja leta 2025. Ronaldo trenutno zasluži ocenjenih 200 milijonov na leto, njegova tržna vrednost pa znaša 15.7 milijonov.

Lionel Messi je prav tako eden najboljših nogometašev na svetu. Rodil se je 24. junija 1987 (36 let) v Rosariu v Argentini. Visok je 170 cm in igra v Argentinski reprezentanci ter kot napadalec za ameriški Inter Miami. Messi je dosegel skupno 800 golov v svoji karieri, z veljavno pogodbo za Inter Miami do leta 2025. Letno zasluži kar 55 milijonov, njegova tržna vrednost pa znaša 40.2 milijonov.

V anketi, ki sem jo izvedel med 15 učenci Osnovne šole Nove Jarše, je 9 učencev  trdilo, da je Cristiano Ronaldo boljši nogometaš, medtem ko jih je 6 izbralo Lionela Messija. Kljub temu pa med 10 legendarnimi trenerji prevladuje mnenje, da je Lionel Messi boljši, saj 8 trenerjev podpira Messija, medtem ko le 2 podajata prednost Cristianu Ronaldu.

Davor Ilić 8.a

Dostopnost