Obiskal nas je belgijski pisatelj in ilustrator – JAN DE KINDER

Osnovna šola Nove Jarše sodeluje pri projektu Naša mala Knjižnica (NMK), ki je namenjen promociji bralne kulture ter evropskih avtorjev in ilustratorjev, ki so uveljavljeni v domovini, ne pa nujno v drugih evropskih državah.

V sklopu tega projekta je prvošolce v torek, 7. 5. 2024, obiskal Jan De Kinder, belgijski pisatelj in ilustrator. Njegova dela so prevedena v več jezikov in so poleg grafičnega izraza odlikovana tudi z neposredno pripovedno močjo, humorjem, ustvarjanjem vzdušja in upodabljanjem čustev.

Ilustrator je učencem s pomočjo kamišibaja predstavil svoji avtorski slikanici Moja babi in Se v gozdu bojiš, Veliki volk?, odgovarjal je na razna vprašanja, na koncu pa je imel z učenci še ilustratorsko delavnico z ogljem, pri kateri so učenci neskončno uživali. Za spomin nam je ilustrator pustil tudi njegovo unikatno ilustracijo, ki je nastajala med delavnico, učence pa na koncu nagradil tudi z avtogrami.