MOST LEONARDA DA VINCIJA

6. razred
Leonardo Da Vinci je bil italijanski arhitekt, slikar, inženir, kipar, izumitelj, umetnik in še in še. Zaradi vsestranske nadarjenosti ga opisujejo kot  genija. Med drugim je izdelal načrt za most, ki bi ga lahko enostavno sestavili pred oviro zgolj s pravilnim sestavljanjem posameznih delov, brez dodatne pritrditve.

V 6. razredih smo se pri tehniki za nekaj časa postavili v njegovo kožo in izdelali most iz valovite lepenke oziroma drugega papirnega gradiva. Na fotografijah si lahko pogledati, kako nam je uspelo.