Mednarodni dan boja proti otroškemu raku.  

15. februar je dan, ko po vsem svetu obeležujemo mednarodni dan boja proti otroškemu raku.  

 Svetovna kampanja se od leta 2002 izvaja z namenom ozaveščanja o raku v otroštvu in mladosti, različne organizacije pa se zavzemajo tudi za napredno zdravljenje in oskrbo ter spodbujanje k večjemu razumevanju težav, s katerimi se srečujejo družine otrok in mladostnikov v času zdravljenja ter po zdravljenju.

Vabimo vas, da se nam pridružite pri ozaveščanju ljudi, da je rak pri otrocih, na žalost, še kako prisoten. Pripnete si si zlato pentljo. Zlata pentlja je izraz podpore vsem junakom: 

  • otrokom in mladostnikom, ki se pogumno spopadajo z rakom, 
  • vsem, ki so otroškega raka premagali, 
  • družinam, ki pogumno živijo naprej, čeprav so zaradi raka izgubile otroka, 
  • zdravstvenemu osebju in prostovoljcem, ki svoj poklic in čas namenjajo otroškemu raku. 

Na povezavah si lahko preberete 10 dejstev o otroškem rakuin opis pomena zlate pentlje in datuma 15. februarja. Več o društvu Junaki 3. nadstropja in načinih, kako jim lahko pomagate, si preberite na spletni strani www.junaki3nadstropja.si.  

Dokumenti, priloge: 

Letak-Mednarodni-dan-boja-proti-otroškemu-raku 

Letak-10-dejstev-o-otroškem-raku 

10 nasvetov kako pristopiti družini 

UPORABNE POVEZAVE

Preberite še …

PODARI OBLEKO, POSADI SMREKO!

Vabimo vas, da se pridružite projektu PODARI OBLEKO, POSADI SMREKO! Z vašo pomočjo bomo v sredo, 27. 3. 2024 od 7. do 17. ure, pri ograjenem igrišču (enako kot za zbiralno akcijo starega papirja), zbirali stara oblačila.

Dostopnost