GUINESSOV REKORD

V četrtek,16. 2. 2023 so se naši učenci pridružili več kot dvajset tisočim slovenskim osnovnošolcem v reševanju vseslovenskega spletnega kviza na svetu in skupaj so postavili nov Guinnessov rekord. Kviza o varni rabi interneta se je udeležilo skoraj 200 slovenskih osnovnih šol, učenci pa so poleg nepozabnega doživetja pridobili dragoceno znanje, ki jim bo pomagalo pri varnejšem spletnem življenju.

Čestitamo sodelujočim učencem za pogum in znanje, ki so ga izkazali na kvizu!

Novi rekord zdaj šteje 15225 udeležencev.

Za osvojitev Guinnessovega rekorda za največji spletni kviz na svetu so šteli osnovnošolci, ki so odgovorili na vsa zastavljena vprašanja. V napetih 60 minutah je tako na vsa vprašanja odgovorilo 15225 udeležencev, kar je bilo dovolj za osvojitev rekorda, ki je doslej pripadal Britancem s 7279 udeleženci. Osvojitev rekorda je spremljal uradni sodnik Guinness World Records Richard Stenning: »Čestitke A1 Slovenija in zavodu Varni internet ter vsem osnovnošolcem, ki so danes sodelovali v osvojitvi rekorda. Kot sodnik za Guinnessove rekorde sem priča marsikateremu prelomnemu dogodku, a navdušenje in energija, ki so jo v ta rekord prinesli otroci sta bili neverjetni. Pozdravljam tudi izredno aktualno in pomembno tematiko kviza in upam, da so se učenci iz njega tudi veliko naučili,« je povedal Richard Stenning, sodnik Guinnessovega svetovnega rekorda.

Dostopnost