DRŽAVNO ŠAHOVSKO PRVENSTVO MLADIH

DRŽAVNO ŠAHOVSKO PRVENSTVO MLADIH

V času zimskih počitnic je bilo na Otočcu igrano državno šahovsko prvenstvo v mladinskih kategorijah, na katerem so se ponovno izkazali naši učenci.

Na šestdnevnem tekmovanju v standardnem šahu je Vesna Mihelič osvojila zlato kolajno med dekleti do 14 let, Teo Cimperman pa je bil drugi v konkurenci fantov do 12 let. Odlične uvrstitve so dosegli tudi preostali naši udeleženci. Elma Halilović (dekleta do 14 let) je bila šesta, Bine Markošek (fantje do 12 let) sedmi, Ajda Lapanje (dekleta do 14 let) osma in Etsey Taras Bahlen Dogbatsey (dečki do 10 let) dvanajsti.

Zadnji dan tekmovanja se je odigralo še državno prvenstvo v pospešenem šahu, s katerega so učenci OŠ Nove Jarše prinesli še tri medalje. Vesna Mihelič je bila ponovno zlata, Teo Cimperman srebrn, Elma Halilović pa bronasta. Bine Markošek in Etsey Taras Bahlen Dogbatsey sta osvojila 12. mesto, Ajda Lapanje pa je bila 13.

Dostopnost