SLOVENSKA BRALNA ZNAČKA

Zaradi zaprtja šol, se bo letos bralna značka malce podaljšala in prilagodila. Knjige za bralno značko izbirajte iz svoje domače police (naj bodo primerno dolge za razred, ki ga obiskuješ). Lahko pa pokukaš tudi na zavihek Virtualna knjižnica. Tam so objavljene povezave do prosto dostopnih knjig v elektronski obliki, ki jih prav tako lahko prebereš za bralno značko. Zavedamo se, da  smo bolj navajeni na branje iz klasičnih knjig, vendar trenutno drugače ne gre. Mogoče pa bo komu postalo branje e-knjig celo všeč. Uživajte v branju in se javite svojim mentoricam za bralno značko.

Bralna značka se začne 17. septembra na dan zlatih knjig in konča 2. aprila na mednarodni dan knjig za otroke.

Učenci od 1. do 5. razreda o prebranih knjigah pripovedujejo svoji razredničarki, učenci 6. a, 6. b, 7. in 8. razreda svoji učiteljici za slovenščino, učenci 6. c in 9. razreda pa knjižničarki.

Seznami knjig po razredih:

Seznam knjig za bralno značko (1. razred)

Seznam knjig za bralno značko (2. razred)

Seznam knjig za bralno značko (3. razred)

Seznam knjig za bralno značko (4. razred)

Seznam knjig za bralno značko (5.a)

Seznam knjig za bralno značko (5.b)

Seznam knjig za bralno značko (5.c)

Seznam knjig za bralno značko (6. razred)

Seznam knjig za bralno značko (7. razred)

Seznam knjig za bralno značko (8. razred)

Seznam knjig za bralno značko (9. razred)