VPIS UČENCEV V SREDNJO ŠOLO

Obvestilo Zavoda za šolstvo in Ministrstva za šolstvo

Rok za prijavo kandidatov za vpis v srednje šole za prihodnje šolsko leto, ki je bil prvotno določen za 2. 4. 2020, bo prestavljen. O novih datumih bomo vse osnovne in srednje šole obvestili kasneje. Ta informacija je objavljena tudi na spletni strani ministrstva, ki vsebuje vse informacije o vpisu.

Nov rok za prijavo bo določen, ko bo znano, kdaj se bodo otroci lahko vrnili v šolske klopi.

Ko bo znano, kdaj bodo šole zopet odprte, bomo šolam poslali nov rokovnik, ki bo objavljen tudi na spletni strani ministrstva. Takrat bo tudi čas, da bodo lahko šole skupaj z devetošolci izpolnile prijavnice in jih poslale na ustrezne šole.

Takoj, ko bo več znanega, bo obvestilo za vse osnovne in srednje šole objavljeno v informacijah na navedeni spletni strani: https://www.gov.si/teme/vpis-v-srednjo-solo/.

Dostopnost