NEOBVEZNI IZBIRNI PREDMETI V ŠOLSKEM LETU 2015/2016

Glede na prijave bomo v šolskem letu 2015/2016 izvajali naslednje neobvezne izbirne predmete:

1. razred

– TUJI JEZIK V 1. RAZREDU: ANGLEŠČINA (2 uri tedensko)

4. in 5. razred

– DRUGI TUJI JEZIK: NEMŠČINA (2 uri tedensko)

– ŠPORT (1 ura tedensko)

7. in 8. razred

– DRUGI TUJI JEZIK: NEMŠČINA (2 uri tedensko)

Izbirni predmet je neobvezen, torej ga ni nujno izbrati, obiskovanje pa je brezplačno. Ko se učenec/ka za predmet odloči, ga mora obvezno obiskovati do konca šolskega leta. Odsotnost učenca/ke od pouka tega predmeta so starši dolžni opravičiti.

OSNOVNOŠOLSKO DRŽAVNO PRVENSTVO V ŠAHU ZA NAJMLAJŠE

30. in 31. maja sta bili na Debelem rtiču odigrani posamično in ekipno državno šahovsko prvenstvo za učence do 9 let starosti.

Prvi dan tekmovanja je Vesna Mihelič s samimi zmagami postala državna prvakinja med deklicami. Odlično sta nastopili tudi Elma Halilović, ki je bila peta, in Laura Zabukovec, ki je tekmovanje končala na 12. mestu. Pri fantih je šolo zastopal Gašper Makovec, ki je osvojil končno 22. mesto.

Drugi dan je bilo odigrano še ekipno prvenstvo. Med deklicami sta s 100-odstotnim izkupičkom naslov državne prvakinje iz lanskega leta ubranili Vesna Mihelič in Elma Halilović. Z 11. mestom in borbenostjo so se izkazali tudi fantje Lovro MakovecGašper Makovec in Vid Kolak.