KONCERT Otroci za otroke

Čestitke Rock mulčkom za doživet koncert in hvala staršem za vso podporo. Posebna zahvala pa učitelju Emirju Jušiču za uspešno izveden projekt.

V sredo, 7. junija 2017, so učenci Otroškega pevskega zbora – Rock mulčki v družbi Gala Gjurina, Severe Gjurin, Tokaca (Dan D), Tomija Megliča (Siddharta), Boruta Marolta, Ule Ložar, pevskega zbora Zavoda za gluhe in naglušne Ljubljana in Otroškega pevskega zbora RTV pričarali čarobno glasbeno doživetje polni Linhartovi dvorani Cankarjevega doma.

Vložen trud in veliko vaj, neštetokrat zapete pesmi,  vse je bilo poplačano z odzivom poslušalcev v dvorani ter gledalcev pred televizijskimi ekrani. Učenci Otroškega pevskega zbora – Rock mulčki so dokazali, da znajo in zmorejo. Koncert Otroci za otroke je bil za Zvezo prijateljev mladine Slovenije vrhunec projekta Pomežik soncu. V okviru koncerta je bilo zbranih preko 55.000 eurov, s tem denarjem bodo omogočene počitnice marsikateremu otroku, ki si tega drugače ne bi mogel privoščiti. To je bil tudi namen in cilj, pomagati vrstnikom.

Zborovski BUM

Zborovski BUM je dogodek, namenjen množičnemu petju otrok večglasnih šolskih pevskih zborov ter druženju otrok z istim interesom – ljubeznijo do petja, ljubeznijo do glasbe. Pevke našega mladinskega pevskega zbora so se ga udeležile v Mariboru, 13. 6. 2017.

Dogajanje na Teden vseživljenjskega učenja 5.del

V torek, 30. 5. 2017, smo prvi in drugi razredi na široko odprli vrata naših učilnic in se na delavnicah in nastopu prijetno družili z učenci in njihovimi starši. Prvošolci smo skupaj s starši izdelovali različne didaktične pripomočke (številski trak, uro, bralno znamenje, tablo za seštevanje).

Drugošolci smo se predstavili na nastopu, na koncu pa smo skupaj s starši zaplesali.

Učenci so zelo uživali, starši pa podoživljali čase, ko so sami sedeli v šolskih klopeh.

Nagrada in priznanja na likovnem natečaju

Učenci izbirnega predmeta likovno snovanje 1 so sodelovali na likovnem natečaju »Po čebelah se zgleduj – Barviti ornamenti«, ki ga že deseto leto organizira Osnovna šola Dobravlje. Na razstavi, katere odprtje je bilo 25. maja 2017 na Oš Dobravlje, je nagrado prejela Sofia Jazbec Trpkova, priznanja pa Lotti Lana Kremenšek, Barbara Makovec, Emina Pašagić in Robert Jurjevič Klošak.

Vsem učencem čestitamo!

Nagrajeno delo avtorice Sofie Jazbec Trpkove