Tretji LIKfest – likovni festival Pionirskega doma

LIKfest je likovni festival, ki ga za ljubljanske osnovne šole organizira Pionirski dom. Izbrana likovna dela učencev na temo »avtoportret« organizatorji predstavijo na več zaporednih razstavah. Odprtje razstave, kjer se bodo predstavili učenci OŠ Nove Jarše, OŠ Jožeta Moškriča in OŠ Hinka Smrekarja, bo v sredo, 14. februarja 2018, ob 10. uri v mali dvorani Pionirskega doma na Vilharjevi 11 (na ogled do 2. marca 2018).

Predvidoma v mesecu maju bo zaključna razstava, kjer bodo razstavljena najboljša dela vseh sodelujočih šol po izboru organizatorja.

Našim mladim ustvarjalcem čestitamo in jim želimo uspešno uvrstitev na zaključni razstavi!

Mentorica: Kristina Kompan

Vita Petrič, 6. b

Maša Urankar, 6. b

NOV ŠAHOVSKI MEJNIK OŠ NOVE JARŠE

Na naši šoli je bilo v petek, 2. februarja 2018, odigrano ekipno področno šahovsko prvenstvo za ljubljanske osnovne šole. Udeležilo se ga je kar 42 naših učencev, ki so tudi dosegli rezultate nad vsemi pričakovanji. Zmagali so v vseh štirih konkurencah, od 12 pokalov pa so drugim šolam prepustili le tri!

V elitni konkurenci fantov do 15 let so prepričljivo slavili osmošolec Jan Marn, šestošolki Vesna Mihelič in Elma Halilović ter četrtošolec Bine Markošek, ki so dobili vseh svojih dvanajst partij. S tretjim mestom so se v isti konkurenci izkazali sedmošolci Maj Koderman, Vid Podlipnik Giacomelli, Leonardo Jozić in Žan Luka Zindović.

Pri deklicah do 15 let so ljubljanske prvakinje postale Anja Dragar, Lana Podlipnik Giacomelli in Patricija Tisaj. Druge so bile Natalija Lavtar, Gabrijela Tisaj in Zala Vuk, tretje Zoja Likar, Natalija Zindović in Mia Mijatović, četrte pa Zoja Kozin, Sara Mitrović in Lotti Lana Kremenšek.

Najštevilčnejša je bila konkurenca fantov do 12 let, v kateri so po ogorčenem boju z OŠ Janka Modra iz Dola pri Ljubljani slavili Teo Cimperman, Luka Petrušič, Lan Novak in Nik Lavrinc. Odlični tretji so bili Vid Kolak, Anan Hrnčić, Vid Novak in Matevž Krum, deseto mesto pa je osvojila naša najmlajša ekipa, v postavi Tanai Kazić, Tarik Bajrić, Lionel Mandjuka in Bor Šturm Malovrh.

Ostale so še deklice do 12 let, med katerimi so bile najboljše Ajda in Aneja Lapanje ter Evelina Marn. Tretje mesto so zasedle Laura Zabukovec, Timea Kazić, Špela Petrušič in Ema Smrajc, četrto pa Loti Škerl, Ana Horvat in Lucija Tisaj.

Vsem iskrene čestitke.

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ RAČUNALNIŠTVA – BOBER 2018

Čestitamo Gabrijeli Tisaj iz 6.A za doseženo srebrno priznanje na državnem tekmovanju.

Mentorica:  Klara Štravs Merkun

NOV NAČIN PLAČILA POLOŽNIC

Starše obveščamo, da šola ponuja ekološki način plačila računov (položnic) in sicer:

položnico prejmete kot e-račun direktno v vašo osebno elektronsko banko.

V vaši osebni elektronski banki, pod zavihkom E-računi, izberete možnost E-vloga za e-račun. Na seznamu ponudnikov poiščete OŠ Nove Jarše, vtipkate davčno številko: 15729257 in ID računa (najdete na položnici – obkroženo z rdečo barvo na sliki) in potrdite.

Račune boste tako vsak mesec prejeli direktno v vašo elektronsko banko. Specifikacija računa bo pripeta zraven, kot pdf.

Še vedno pa ostajata na voljo dosedanji možnosti plačila:

1. položnico prejmete po pošti, plačilo pa se izvede preko trajnika

Vlogo za aktivacijo plačila preko trajnika eden od staršev izpolni osebno v tajništvu šole. Potrebujete osebni dokument in bančno kartico. Trajniki bodo datirani 18. v mesecu.

1. položnico prejmete po pošti

DRŽAVNO OSNOVNOŠOLSKO ŠAHOVSKO PRVENSTVO 2018

Na osnovnošolskem državnem šahovskem prvenstvu v Postojni, 14. januarja 2018, je sodelovalo kar šest naših učencev, ki so se domov vrnili z dvema medaljama.

Šestošolka Vesna Mihelič je postala državna prvakinja, med deklicami do 12 let. V njeni konkurenci je Elma Halilović osvojila 19., Ajda Lapanje 24. in Aneja Lapanje 45. mesto.

Izjemen rezultat je dosegel tudi Jan Marn, ki je bil drugi med fanti do 15 let.

Šolo je uspešno zastopal še Bine Markošek, ki je osvojil 21. mesto med dečki do 12 let.

DECEMBRSKA ZAHVALA

Spoštovani,

z Vašo pomočjo je naš Veseli december postal zares čaroben.
Razveselili ste veliko otroških src.
Skupaj smo za šolski sklad zbrali kar 2985,68 evrov.

Najlepša hvala za vaš prispevek.

Vse dobro ob prihajajočih praznikih in v letu 2018 Vam želi

kolektiv OŠ Nove Jarše