OBISK KNJIŽNEGA SEJMA

V soboto, 30. 11. 2019, smo z učenci obiskali knjižni sejem v Cankarjevem domu. Udeležili smo se tudi brezplačne delavnice Koliščarji na Ljubljanskem barju, ki je bila organizirana v sklopu prireditve in si ogledali praznično okrašeno Ljubljano.

Vtisi učencev:

˝ŠPORTNO˝-KULTURNI DAN

V soboto, 30. 11. 2019, smo odšli na delavnico in knjižni sejem. Odšli smo na avtobus. Ker smo morali malo počakati, smo si na kratko ogledali knjižni sejem. Ko so se delavnice začele, so nam povedali, kako so koliščarji živeli, kdaj so živeli, kaj so počeli … in v tem smo se lahko preizkusili tudi sami. Preizkusili smo se v sestavljanju kolesa, v kurjenju ognja (na razpolago smo imeli le les, kamen in suho travo), predli smo volno, glinene gumbe smo zašili na blago. Lahko smo si tudi naredili tatu (glej sliko spodaj). Naš rekord v sestavljanju kolesa je bil 24 sekund, ki so ga postavile Lucija, Lara in Eva. Ko so se končale delavnice, smo se sprehodili po knjižnem sejmu še do konca. Lahko smo si kupili knjigo. Ko je bilo tudi sprehoda po sejmu konec, smo se sprehodili po mestu. Na koncu smo morali teč do avtobusa, da ga ne bi zamudili. Eva Kokalj

(Skupno 18 obiskov, današnjih obiskov 1)