OBMOČNO PRVENSTVO LJUBLJANSKIH OŠ V ŠAHU

V petek, 29. novembra 2019, se je na naši šoli igralo območno šahovsko prvenstvo ljubljanskih osnovnih šol. Naši učenci so osvojili pet medalj. Pri dekletih do 15 let so prva tri mesta osvojile Vesna Mihelič, Elma Halilović in Ajda Lapanje, pri dečkih do 12 let pa je bil Bine Markošek drugi, Teo Cimperman pa tretji. Vseh pet dobitnikov medalj se je kvalificiralo na državno prvenstvo, prav tako tudi Evelina Marn, ki je bila četrta med deklicami do 12 let.

Naši šahisti so dosegli še nekaj vrhunskih uvrstitev. Luka Petrušič in Etsey Taras Bahlen Dogbatsey sta med dečki do 12 let zasedla peto in osmo mesto, v isti starostni skupini pri deklicah pa sta bili Aneja Lapanje in Špela Petrušič peta oziroma sedma. Šolo so uspešno zastopali še Eva Maksimović, Stipe Siladi, Eldin Halilović in Aleksander Stanišič.

(Skupno 14 obiskov, današnjih obiskov 1)