3. DAN ŠOLE V NARAVI 4. b

Prebudili smo se v sončen jesenski dan. Skozi okna smo zjutraj zagledali rdeče sonce, ki je nebo nad Mursko Soboto obarvalo rožnato. Prelepo je bilo. Po zajtrku smo se ponovno z mini busom odpeljali v Radence, kjer smo z učiteljema plavanja pridno vadili pravilne zamahe prsne tehnike, poskusili pa smo plavati tudi hrbtno. Tudi tokrat smo se ogreli in sprostili v bazenu s toplo vodo. Dopoldne je minilo kot blisk in že smo se odpeljali v dom na kosilo, kjer so nas postregli z zelenjavno juho, pariškimi zrezki, rižem z zelenjavo in solato, nato pa smo se malo posladkali z dobrotami iz sladkega kotička. Po popoldanskem počitku nam je učiteljica Irena pokazala ročne prekmurske izdelke: košaro iz vrbovih šib, košarico iz koruznega ličja ter majhen košek iz slame. Za izdelavo takih košar in košev moraš biti kar velik mojster, smo ugotovili. Pogovarjali smo se tudi o štorkljah, ki so značilne za Prekmurje. Trenutno jih v teh krajih ne moremo videti, ker so že odletele v tople kraje, smo jih pa zato upodobili v naših izdelkih iz krep papirja, ki so nam zelo lepo uspeli in vam jih bomo z veseljem pokazali, ko pridemo domov. Ker smo tako pridno sodelovali in ustvarjali, je učiteljica predlagala, da se sprehodimo do sladoledarja in se na lep jesenski večer še malo posladkamo. Predlog smo z veseljem sprejeli. Dogovorili smo se, da vsak vzame le eno kepico, saj nas je po prihodu v dom že čakala večerja, ki smo jo z veseljem pojedli, saj so nam pripravili makarone. Po večerji smo se v skupinski sobi kratkočasili ob družabnih igrah, nato pa smo odšli še v malo telovadnico, kjer nam je učiteljica Irena predstavila še dva prekmurska plesa, špic polko in točak, ki smo ju tudi zaplesali. Dan, poln aktivnosti, je minil kot bi mignil in že smo si umivali zobke, se oblačili v pižame ter našima učiteljema zaželeli lahko noč.

(Skupno 4 obiskov, današnjih obiskov 1)