2. DAN ŠOLE V NARAVI 4. b

Drugi dan naše šole v naravi nas je že zjutraj pozdravilo sonce. Po zajtrku smo se z mini busom odpeljali v Radence, kjer smo pridno plavali in vadili pravilne plavalne gibe,nato pa smo v bazenu s toplo termalno vodo razvajali in sprostili naše mišice. Za kosilo so nam pripravili pražen krompir, pečenko in domače prekmursko kislo zelje. Po kosilu smo malo počivali, se igrali v sobah s prijatelji, nato pa smo se odpravili do graščine, kjer ima prostore Pomurski muzej Murska Sobota. Prijazna vodička nas je popeljala skozi zgodovino Pomurja in Prekmurja ter nam predstavila življenje v teh krajih od kamene dobe pa vse do danes. Videli smo veliko zanimivih predmetov, najbolj všeč pa nam je bila otroška lončena piščal v obliki ptička, ki ji v teh krajih rečejo füčka. Obvezen je bil tudi postanek v trgovini s spominki, kjer je kar nekaj füčk, papirnatih rožic, štorkelj in ptičkov dobilo nove lastnike. Ko smo se vračali proti domu, nas je grelo toplo jesensko sonce, zato smo se na naše veliko veselje z učiteljico ustavili še na sladoledu. Za večerjo s nam postregli s cmoki s slivovo marmelado in bananinim smutijem, kar nam je dalo energijo še za večerne skupinske igre, kjer smo dokazali, da znamo zelo lepo sodelovati. Po igrah nam je vzgojiteljica Irena povedala še pravljico v prekmurskem narečju, pri kateri smo se morali zelo potruditi, da smo jo razumeli, vendar smo bili tudi tej nalogi kos. Po pravljici smo se še malo podružili in že je napočil čas za umivanje

zobk ter skok v posteljo. Zaželeli smo si lahko noč, spanček pa nas je ponesel v sladke sanje.

(Skupno 10 obiskov, današnjih obiskov 1)