1. DAN ŠOLE V NARAVI 4. b

Učiteljica 4. b je poslala poročilo 1. dne iz šole v naravi:

Včeraj smo prispeli v Mursko Soboto. Nekateri smo v teh krajih prvič in moramo reči, da so prvi vtisi zelo pozitivni. Prijazni ljudje sicer govorijo v precej drugačnem narečju kot mi, a se vseeno lepo razumemo.

Njihovo narečje nam je zelo všeč, tako melodično je. Nastanjeni smo v lepem domu in bivamo v dvoposteljnih sobah, v katerih smo se po prihodu udobno namestili, saj bodo “naše” vse do petka. Za kosilo smo imeli bučno juho, njoke in golaž ter solato, za večerjo pa so nam na naše veliko veselje spekli, mmmmmmm, palačinke. Po kosilu smo se z avtobusom odpeljali v Radence, kjer bomo ves teden plavali v njihovih zdraviliških bazenih. Učitelja plavanja, Tomaž in Karla, sta naredila preizkus plavanja in nas razdelila v dve skupini. Bili smo pohvaljeni, saj nam gre že zelo dobro, samo tehniko bo treba še izpiliti, sta rekla. Kopali smo se tudi v bazenih s toplejšo vodo, se malo razvajali med mehurčki in celo z učiteljema plavali v zunanjem bazenu. Na naše veliko presenečenje nas ni prav nič zeblo. Čas plavanja je zelo hitro minil in že nas je avtobus odpeljal v dom, kjer smo se malo odpočili in komaj čakali na večerjo. Po večerji smo se odpravili na večerno pohajkovanje po Murski Soboti, ki je zelo hitro minilo, saj smo si med potjo imeli veliko povedati. Videli smo grad, šli skozi Trubarjev drevored, najbolj pa nas je očarala lepo osvetljena evangeličanska cerkev. Po sprehodu smo imeli ravno še dovolj časa, da skočimo v pižame, si umijemo zobke in še malo poklepetamo, potem pa nam je učiteljica zaželela lahko noč in eno bolho za pomoč. Kmalu nas je po pestrem dnevu poneslo v svet sanj in že se veselimo jutrišnjih dogodivščin.

(Skupno 8 obiskov, današnjih obiskov 1)