Trajnostna mobilnost v vrtcih in osnovnih šolah

Spoštovani starši!

V šolskem letu 2019/20 smo vključeni v projekt Trajnostna mobilnost v vrtcih in osnovnih šolah. Glavne aktivnosti bodo potekale v Evropskem tednu mobilnosti (16. – 20. 9.).

Trajnostni razvoj je skrb vseh nas za okolje, s ciljem, da bodo prihodnje generacije imele enake ali boljše pogoje za bivanje.

Cilj projekta je sprememba potovalnih navad osnovnošolcev v smeri trajnostne mobilnosti, zmanjšanje motoriziranega prometa v okolici šol, zmanjšanje okoljskih obremenitev, spodbujanje gibanja otrok ter krepitev zdravja otrok.

Namen aktivnosti Gremo peš s kokoško Rozi je spodbuditi osnovnošolce, da v šolo prihajajo na trajnostni način (peš, s kolesom, s skirojem, z javnimi prevoznimi sredstvi …) – izmed naštetih predvsem spodbujati pešačenje.

S pomočjo anketnih vprašalnikov in igro Gremo peš s kokoško Rozi bomo spremljali potovalne navade učencev in jih spodbujali, da razmišljajo, se izobražujejo in so aktivni v smeri trajnostne mobilnosti tudi po izvedenih aktivnostih.

Vabimo vas, da tudi vi potujete na trajnostni način in tako s svojim zgledom spodbujate otroke.

(Skupno 35 obiskov, današnjih obiskov 1)