AKTIVNO V ŠOLO – EN TEDEN MALO DRUGAČE

Spoštovani starši,                                                                                           

aktivna pot v šolo pomeni, da otroci v šolo pridejo peš, s kolesom ali skirojem. Pomembna je za zdravje, samostojnost in socialni razvoj otrok. Otroci, ki hodijo v šolo peš ali s kolesom, se tudi sicer več gibljejo in med drugim lažje sledijo pouku.

V tujini je razširjena navada, da odrasli organizirano spremljajo otroke do šole peš po vnaprej začrtanih poteh in po stalnem urniku. V Italiji in Švici je na primer znan pod imenom pedibus, v Veliki Britaniji in ZDA pa kot walking bus. Tak način skupne hoje v šolo smo pri nas imenovali Pešbus.

S podporo Mestne občine Ljubljana in Inštituta za politike prostora – IPoP, ga bomo izvedli tudi na naši šoli. Pešbus bomo izvajali v času Evropskega tedna mobilnosti in sicer od 16. do 20. septembra 2019 v jutranjem času pred pričetkom pouka.

 

Več o programu Aktivno v šolo in akciji Pešbus si lahko preberete na spletni strani http://www.aktivnovsolo.si/.

 

Lepo vas pozdravljamo v želji, da skupaj naredimo nekaj zase, za naše zdravje in za naš planet.

Ravnatelj

Emir Jušič

(Skupno 23 obiskov, današnjih obiskov 1)